Kolczyki srebrne

Potrzebujesz kolczyków srebrnych? Sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Kolczyki to najpopularniejszy, jak również najczęściej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Popularność zawdzięczają pewnie dużemu zróżnicowaniu wzorów, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najpopularniejsze są z pewnością kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo efektowne jest także srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i jednocześnie chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest srebro szczotkowane o matowej powierzchni i srebro oksydowane w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć stosowanych w kolczykach

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Zróżnicowanie rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]