Rodzaje zapięć w kolczykach

Kolczyki srebrne znajdziesz na www.bizutik.pl

Wybierając kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, surowiec, z którego są wykonane, oraz design, ale także na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przebijać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie rzadko używane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nosi się ubrań z wysokim kołnierzem, szali czy czapeczek.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiejszy w zakładaniu, przez wzgląd na rozchylaną tylną “klapkę”. Na co dzień wykorzystuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]