kantor walutowy online, wymiana walut przez internet

Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Jednak w szybko zmieniającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Plusy kantoru online

Operacja w kantorze online jest równie łatwa jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniego dnia. Następnym i niezwykle istotnym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka specjalnych usług lubianych przez konsumentów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy wskazany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) bądź w uzgodnionym przez klienta dniu.

Doceniasz wolność w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających komfort, a także znaczną wolność w dysponowaniu funduszami. Używają ich też osoby uczące się czy też pracujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie. Aczkolwiek zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.