Kredyt bez historii kredytowej – co trzeba wiedzieć?

Zaciąganie kredytów jest w dzisiejszych czasach niezwykle popularne, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje spora rzesza osób, które nie są w stanie wziąć kredytu, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje finansowe zazwyczaj określają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty bądź odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednakże ogólne zasady, określające fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś kredyty. Na największe problemy powinni przygotować się klienci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studiujący i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają niskie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, muszą liczyć się również renciści. Oczywiście kredytu nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także pracujące za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Doskonałym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wespół z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, jakie doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.