Kredyt obrotowy dla rolników i przedsiębiorców

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać kredyt obrotowy.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, zatem nie zalecamy tej drogi pozyskiwania finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wybrać kredyt doskonale dostosowany do wymagań i potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.