Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Chcesz kupić sztabę złota? Kliknij tutaj.

Umieszczanie pieniędzy na lokacie lub po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak opłacalne jak jeszcze kilka lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki przynoszą zysku spowodowały, iż Polacy poszukują rozwiązań, które umożliwią ich finansom przynosić w przyszłości poboczny przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Złote sztabki – czemu zainteresowanie tym kruszcem nie ulega zmianie?

Od razu trzeba dobitnie podkreślić, iż inwestycja finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na lata. Złoto najczęściej opiera się słabszym i silniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet destabilizacja ekonomiczna i polityczna często podnosi jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak studiując jej historyczny wykres łatwo daje się zauważyć, iż z czasem idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu w zasadzie się nie zmienia. Kiedyś był on środkiem płatniczym, w tej chwili jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle chemicznym, jak również – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego m.in. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest nieraz nieopłacalny, skutkiem tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, że przez następne lata trend ten nie powinien się zmienić.

Złoto w sztabkach – produkowane w różnych rozmiarach

Czytając o lokacie pieniędzy w złoto w sztabkach większość osób od razu uzna, iż to nie dla nich, przez duży koszt. Jednak złote sztabki są produkowane w licznych wagach, wobec tego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są wręcz doskonałe na prezent. Poważni inwestorzy, dysponujący większym kapitałem nierzadko kupują się na większe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednak wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Zatem wskazane jest kupować złoto w sztabkach o rozmaitej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na mniejsze kawałki.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]