Ułatwienia dla firm – o mass collect

Wejdź na https://bit.ly/3499Qrk, aby uzyskać wskazówki co to takiego mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest tak naprawdę dość proste. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest tym samym jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość klientów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych oraz wszystkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew pocztowy, standardowy przelew bądź przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a przy tym eliminacją prawdopodobnych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Czy opłaca się skorzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (posiadają ją między innymi BNP Paribas i Bank Pekao) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w firmie, także takiej, która miesięcznie obsługuje poniżej stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem przekłada się na podniesienie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]