Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Pełna oferta opieki technicznej WordPress.

WordPress, opracowany przede wszystkim jako oprogramowanie blogowe, w mgnieniu oka stał się jednym z najbardziej popularnych CMS-ów. Ze względu na to, że jest szybki i łatwo można przyswoić sobie zasady posługiwania się nim, wykorzystuje się go w tej chwili do projektowania sklepów e-commerce oraz skomplikowanych stron firmowych. Jednakże ten system zarządzania treścią bywa powodem niemiłych sytuacji, z tej przyczyny istotną i potrzebną usługą jest aktualizowanie WordPressa.

Dlaczego zaleca się zlecić opiekę techniczną nad stroną internetową ekspertowi?

Utrzymanie strony internetowej na najświeższej edycji systemu zarządzania treścią jest niewątpliwie podstawą jej bezpieczeństwa. Częstokroć jednakże firmy po uruchomieniu strony zapominają o cyklicznej instalacji nowych wersji CMS-a bądź aktualizacji użytkowanych dodatków, przez co wystawiają stronę na zawirusowanie bądź ataki cyberprzestępców. Poza tym, pomimo że WordPress jest niesłychanie nieskomplikowanym CMS-em, jego aktualizacja może skutkować akcydentalnymi problemami z należytym działaniem strony lub sklepu. Dlatego istotne jest, by działanie to realizował zawsze ktoś zaznajomiony z WordPressem, a jeśli nie mamy w przedsiębiorstwie wydziału IT, należy powierzyć aktualizację WordPressa niezależnemu specjaliście.

Do kogo adresowana jest pomoc z zakresu utrzymania WordPressa?

Usługa opieki nad stroną internetową to oferta adresowana w głównej mierze do użytkowników biznesowych, zarówno małych jak i dużych firm, którym zależy na wydajnym i nieustannym funkcjonowaniu ich strony, a także zabezpieczeniu jej baz danych i zasobów. Usługa ta pomocna jest też blogerom i freelancerom posiadającym prywatne strony internetowe. W elementarnym oferowanym pakiecie zawarta wsparcie w sporządzeniu kopii zapasowych, usuwanie skutków działania malware oraz przeprowadzenie aktualizacji CMS-a. W pakietach rozszerzonych oferowane są również wszelkiego rodzaju monitoringi (np. zmian wtyczek, logowań użytkowników i zmian zawartości).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]