Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym motywem, przez który na witrynę online może zostać nałożony filtr Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych groźnych kar?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie nadmiernej liczby odnośników kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Łamią one zasady rzetelnego pozycjonowania opracowane przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją adresu w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują w postaci wpisów promujących przesyconych licznymi odnośnikami. Występuje także zjawisko wymiany linków, co skutkuje nałożeniem bana. Jeśli nieprofesjonalne praktyki zostaną ujawnione, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się z gwałtownym zmniejszeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że jeśli na witrynę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie gwarantuje całkowitego powodzenia. Zasięgnijmy porady doświadczonej firmy pozycjonującej, jeśli pragniemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Specjaliści momentalnie ustalą prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać tylko renomowanym podmiotom.