Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Chcesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie usuwanie wirusów WordPress? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na wpmagus.pl.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość stron i sklepów działających z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony postawione na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Witryna rozsyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Informacje na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci portali? To raptem kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest szybkie działanie, żeby usunąć powód infekcji i przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich najlepiej zlecić specom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają pełny przegląd baz danych i plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, a także pliki htaccess oraz wp-config. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko dalszych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem naprawa wszelkich następstw cyberataku nie gwarantuje, że analogiczny kazus nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]