Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Kurs digital painting - sprawdź pełną ofertę.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów wiele młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Popularne oprogramowanie do digital paintingu

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, błyskawicznie został podstawowym softwarem game devów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak przykładowo GIMP, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane temperą, farbami olejnymi lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją kontaktu z autorem kursu

Właściwie lekcje malarstwa komputerowego odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, jednak aby właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz ważne metody korzystania z pędzli, zalecamy zapisać się na kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]