Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz znaki BHP

Na terenie naszego kraju obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Aktualnie przepisy BHP nakładają wymóg prawidłowego znakowania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak również szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zaliczane są też instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na różnych urządzeniach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko stosowane są także w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje siętam z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który świetnie znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – będzie można odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach pokrywane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet problemów. Świetnie poradzi sobie z tym każdy.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]