Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Szukasz aktualnej oferty wyprawy w Alpy? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Sympatycy gór, którzy poznali już dogłębnie każdy szlak w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach czy w Karpatach, często zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Kilka słów o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego powierzchnia obejmuje parę państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski w Europie, czyli Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego globu, to na przykład Liskamm – 4527 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla miłośników gór

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest kilka interesujących ofert kierowanych do pasjonatów gór o rozmaitym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują optymalną kondycję fizyczną i nabyli już biegłość w jeździe na nartach, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą głównie o aspekcie szkoleniowym, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym atutem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niedużych, zwykle siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie pamiętnym doświadczeniem, przynoszącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]