Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Więcej w temacie Sri Lanka podróż na relaksmisja.com.

Pomimo że nad Bałtykiem oraz w polskich Tatrach jest masa malowniczych punktów, w których można w ciekawy sposób spędzić wczasy, nierzadko chcemy po prostu wyrwać się w jakieś orientalne kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Idealnym pomysłem jest wyjazd do Azji, bo tamtejsze zwyczaje oraz kultura są całkiem inne od polskich, zatem polskiemu podróżnikowi zapewnią dużo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką otwierająca oczy eskapadą z pewnością będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Co warto zobaczyć na Sri Lance?

Sri Lanka to niewielki kraj zlokalizowany na Cejlonie oraz przylegających mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż wielu europejczyków za główną atrakcję uważa jej cudowne wybrzeża, a także możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Cejlon słynny jest również z obszernych pól herbaty, której produkcja jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Sri Lanki. Jakkolwiek jest to też państwo, które w swoim pokrytym dżunglą centrum skrywa wiele atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zdumiewać, gdyż historia tego kraju sięga ponad 3 tys. lat.

Co w takim razie należy zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający tę wyspę powinni koniecznie odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który jest sławny także ze swoich niedźwiadków wargaczy, bawołów oraz krokodyli. Nie można też spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się choć raz najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie trzeba też przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – kto ją zorganizuje?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z większością znanych biur podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejsze wczasy na Cejlonie to te przygotowane specjalnie z myślą o naszych osobistych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostroi program wakacji do wymagań każdego turysty.

Kontakt z firmą:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]