Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Korzystna oferta aktywnych wypraw.

Znane są dwie grupy ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy każdy urlop starają się zaplanować sobie tak, by zrobić coś nowego, czego do te pory jeszcze nie doznali. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne przygotowują interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto się na nie zapisać?

Wyprawy dla aktywnych to rzetelnie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chciałyby poznać rozmaite regiony naszej ojczyzny oraz świata od kompletnie innej strony. Harmonogram takich wycieczek jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których typowy turysta nie zazna z pozycji komfortowego siedziska na ganku wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych wrażeń to też kapitalna okazja, by zdobyć dodatkowe kwalifikacje, bo niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania mechanizmów przeżycia na danym terenie. W czasie wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w przypadku zejścia lawiny. Trzeba również zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko polskie góry

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to głównie wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się ulicami zachwycających miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu poradzą sobie też podczas wycieczki do Namibii albo w Himalaje.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]