Najpiękniejsze atrakcje w Małopolsce

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, znane oraz nowe, lecz z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Ładne, choć nieznane miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy krajobraz – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprawidłowiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Piękne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie tylko amatorów, jednak także uznanych alpinistów i himalaistów.