Gadżety dla biegacza – prezent dla uczestników z logo organizatora

Biegi są w ostatnich latach ulubioną dziedziną sportu ogromnej liczby Polaków. To aktywność, którą można praktykować wszędzie, gdyż nawet w ogromnych miastach znajdują się deptaki oraz rozległe tereny zielone, gdzie można pobiegać. A co istotne – jogging niewiele kosztuje. Wystarczą zaledwie dobre buty, wchłaniający pot t-shirt i szczypta samozaparcia.

Gadżety dla biegacza – co daje się sportowcom półmaratonów

Także w niedużych miejscowościach regularnie odbywają się półmaratony, w których biorą udział zarówno amatorzy tego sportu, jak i profesjonaliści. Wpisanie się na takie wydarzenie sportowe w wielu przypadkach wiąże się z niedużą wpłatą, w ramach której poza możliwością startu sportowcy odbierają również nieco gadżetów. Podstawą takiego pakietu gadżetów na ogół jest oddychająca koszulka, identyfikator zawodnika, sporadycznie izotonik. Jednak coraz częściej sponsorzy półmaratonów dodają do nich więcej gadżetów dla biegacza. Na bardziej głośnych wydarzeniach sportowych mogą to być np. nerka, czyli pas sportowy na biodra, nieduży ręcznik do otarcia potu albo opaska do biegania na ramię, w której można umieścić klucze lub telefon. Zawodnicy bardzo lubią otrzymywać takie zestawy gadżetów, gdyż nawet jeżeli nie zdobędą w biegu nagradzanego miejsca, to t-shirt z nazwą imprezy pozostanie na zawsze pamiątką z udziału w biegu. Co najważniejsze, jest to pamiątka przydatna, którą sportowiec może zakładać podczas swoich treningów.

Zastosowanie gadżetów dla biegaczy do celów marketingowych

Małe i duże imprezy sportowe rzadko radzą sobie bez pomocy patronów finansujących ich organizację. Na ogół logotyp sponsorów i organizatorów biegów zamieszcza się nie tylko na billboardach lub ulotkach promujących bieg, ale również i na gadżetach wręczanych biegaczom. Zależnie od rodzaju tkaniny czy tworzywa, z którego wykonane zostały gadżety dla biegaczy, do umieszczenia na nich logo sponsorów wykorzystywane są różne techniki nadruku. W przypadku t-shirtów jest to zwykle sitodruk gwarantujący wysoką trwałość grafiki.