Budowa i zastosowanie multiswitcha kaskadowego

Jeśli potrzebujesz multiswitcha kaskadowego, kliknij tu.

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja jest funkcjonalna, decyduje wiele czynników. Musi oczywiście być bezpieczna i zapewniać wysoką jakość przesyłanych sygnałów, jednak równie ważna jest opcja bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, z którymi powiększenie sieci okaże się szybkie i bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest prawem.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach gniazdami oraz złączami, do których podłączane są przewody. Jeżeli konieczne będzie powiększenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy kolejny odbiorca wykupił do niej dostęp – musimy po prostu umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają 8 wtyczek, jednak u dostawców znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Multiswitch – jak kupić?

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna liczba gniazd – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, jednak w większych blokach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej liczbie złączy. Niezwykle istotna będzie także separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa wszak na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą trzydzieści db. Jest to istotne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]