Skrzynka telekomunikacyjna – bezpieczna i praktyczna

Potrzebujesz skrzynki teletechnicznej? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. Na rynku dostaniemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – funkcjonalna i dostosowana do każdych warunków

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być skonstruowana z wytrzymałego metalu i dodatkowo umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. U dystrybutorów wyróżniamy 2 zasadnicze modele skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz negatywne warunki pogodowe. Następna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której mieszczą się kable telekomunikacyjne – na przykład skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – routery, rozgałęźniki. Komponenty wewnątrz skrzynki można zamontować na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed ingerencją osób nieuprawnionych

Ważnym elementem jest także ochrona przed ingerencją osób trzecich do wnętrza szafki. W tym celu stosuje się specjalne zamki. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne w przypadku na dzieci. Należy pamiętać też o uporządkowaniu kabli – w tym celu służą specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do naszych potrzeb.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]