Szukasz korzystnej oferty trekkingów? Nie czekaj! Skieruj się tu
Górskie wypady przybierają rozmaite postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.
Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swoich zdolności
Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej oraz co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników z wysoką sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania podczas długiej wędrówki.
Trekkingi w Azji i Europie
Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne pasma Europy, sporą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.
Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]