Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Skieruj się tutaj jeśli interesuje Cię Dolomity trekking.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już prawie wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Naturalnie wywołują one zachwyt, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą przeżyć jeszcze raz podekscytowanie płynące z wypraw po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeśli można podziwiać imponujące widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne ostrych grani, baszt skalnych oraz turni

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się znaczną liczbą stromych turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które w trakcie dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują liczne urwiska, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, oznaczono w nich także dużo łatwych tras, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Brenty – co warto zobaczyć na trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach, które są wyposażone w liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takiej trasie. Obeznani z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości osób bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, poruszając się po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]