Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na www.exploruj.pl/gora/himalaje/ odnajdziesz pełną ofertę wycieczki w Himalaje.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to wiele czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku należy zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Źródłem kłopotów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkową zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, że te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]