Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie wielu globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Silnych wrażeń z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim znikające już lodowce, sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także niesamowite krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]