Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

Oferta wypraw w góry w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj zaczynają od szlaków wytyczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wędrówek otworem stoją tak polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe szczyty Azji, Meksyku czy Afryki. Z całą pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji mnóstwo usprawnia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Wymagana jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z niezwykle masywnym, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków górskich odzieżą oraz specjalistycznym sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbruslub Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do takich wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy poruszania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które należy koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem umiejętność pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]