Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy górskie - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, porywające widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Ogromną popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]