Podkłady, bronzery, utrwalacze i inne kosmetyki do makijażu twarzy

Chcesz nabyć kosmetyki do makijażu twarzy? Wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/12-twarz.

Do nałożenia podstawowego makijażu potrzeba kilka kosmetyków. W pierwszym kroku na uprzednio oczyszczoną skórę twarzy nakładamy bazę pod makijaż. W zależności od własnych preferencji, możemy zdecydować się na bazę wygładzającą pory, matującą bądź rozświetlającą baz wygładzających pory, matujących bądź rozświetlających. Co istotne, aplikacja bazy pod makijaż pozwala również na przedłużenie trwałości makijażu.

Kolejno nakładamy lekką warstwę podkładu, który dopasowujemy do potrzeb cery. Podkłady pod makijaż dzielimy na rozświetlające i matujące oraz na te o dokładnie kryjącej albo lekkiej konsystencji.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, należy użyć pudru. Pudry do twarzy dzieli się na matujące oraz utrwalające, a także pudry delikatnie rozświetlające, które na pewno spełnią oczekiwania pań z cerą suchą. W sprzedaży można znaleźć puder m.in. w formie sypkiej czy też w kompakcie.

Zadaniem korektorów do twarzy jest zamaskowanie mankamentów skóry i cieni pod oczami. Zależnie od naszych preferencji możemy wybrać te krzepnące i silniej kryjące lub te o konsystencji kremu, które nie obciążają delikatnej skóry wokół oczu. Utrwala się je na ogół przy pomocy pudrów rozświetlających, nanoszonych zwilżoną gąbeczką kosmetyczną lub pędzelkiem. Z kolei te o zbitej konsystencji, które stosuje się kamuflowania niedoskonałości skóry, aplikuje się je punktowo koniuszkiem palca lub niedużym pędzelkiem.

Po zbalansowaniu kolorytu cery twarzy oraz jej przypudrowaniu, wypada ją wymodelować za pomocą bronzerów do twarzy. Dzielimy je na produkty do ocieplania skóry, posiadające błyszczące cząsteczki, oraz na kosmetyki do konturowania, które są najczęściej matowe i posiadają nieco szary odcień.

Pudry rozświetlające należy rozprowadzać na szczyty kości policzkowych. Sprawiają one, że twarz wygląda młodzieńczo, a zarazem pomagają zakamuflować oznaki przemęczenia.

By cera emanowała żywiołowością, warto wybrać róże do policzków. Ich kolor należy trafnie dobrać do barwy skóry – wybrać ciepły bądź chłodny. Jeżeli natomiast masz problem z wyraźnymi naczynkami lub generalnie z przekrwieniem skóry, to polecamy kupić odcienie pomarańczu, które balansują różowe odbarwienia cery.

Jeśli chcesz, żeby makijaż pozostał nieskazitelny przez kilkanaście godzin, należy użyć utrwalaczy makijażu. W sprzedaży są takie o własnościach bardziej rozświetlających, czyli przydające skórze błysku, lub lekko matujących, które przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet ze skórą przetłuszczającą się albo mieszaną. Utrwalacze to produkty w postaci sprayu.

Aplikacja podstawowego makijażu nie jest trudna i potrzeba do tego zaledwie kilku ogólnodostępnych produktów. Trzeba jednakże pamiętać, by poprawnie dobrać je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]