Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Sprawdź, gdzie nabyć deskę panelową

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z paczki – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wody. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem możesz mieć problemy z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]