Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Zajrzyj tutaj, żeby zamówić budowę domów drewnianych Małopolska

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także ogromnymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy drewniane to na ten moment świetny przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają również innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się pięknie, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]