Rodzaje akcesoriów szalunkowych

Więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować właściwy odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]