Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - dowiedz się co może Ci zaproponować

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, ale spotyka się także konstrukcje zrobione z metalu, a czasem nawet plastiku. Innymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Niestety z uwagi na wysokie koszty nie zawsze ekipy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować duże wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też dbałość o kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się warto zaś wejść do internetu, by sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi kontrahenci.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]