Wznoszenie budynków murowanych – szalunki

Jeśli chcesz zamówić szalunki tracone, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Z reguły wykorzystuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, aby właściwie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się również w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie otworów na drzwi, okna i bramy. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jakim sposobem mogą znaleźć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura wykonana z drewnianych desek ewentualnie grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać powtórnie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większość wykonawców oraz inwestorów decyduje się więc na użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki produkuje się ze sklejki, drewna bądź metalu, a także łączyć w sobie dwa a nawet trzy materiały. Zwykle jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają łączniki, głowice ze stali lub aluminium, belki i narożniki.

Wynajem szalunków – nie musisz ich nabywać?

Firmy na co dzień parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy planują planujących wznieść jeden obiekt czy zespołów, które świadczą inne usługi. Kupno wszelkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłoby rentowne . Znacznie ekonomiczniejszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]