Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku uszkodzeń kości, dużych uszkodzeń zębów, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy koron i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle bądź guzy. Które techniki bywają jednak stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie dużych ubytków czy pacjentów po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Dobrze zatem napisać parę słów na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma również nastrój w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub wśród przyjaciół.