Czym są badania psychologiczne kierowców?

Na http://tinyurl.com/n897kcg zlecisz badania kierowców Bielsko

Na sytuację na drogach w szczególnej mierze wpływają kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich samochody. Naprawdę ważne okazuje się to dla kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz komunikacji miejskiej. W ich sytuacji ważne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu kierowcy z takich zawodów zgodnie z przepisami muszą we właściwym terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem powiedzieć na ich temat parę słów. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Badania psychologiczne kierowców – jak wyglądają?

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy ukończyli 50 lat – powinni bowiem przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Mają one formę rozmowy z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania na temat wyborów w ekstremalnych przypadkach. Następna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem wykonywane są testy na odpowiednich urządzeniach, podczas których sprawdzana jest umiejętność szybkiego reagowania, postrzeganie prędkości, podzielność koncentracji czy dostrzeganie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę podczas badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę z psychologiem, który w jej trakcie informuje go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy wiedzieć, iż nie dla wszystkich ich rezultaty będą pozytywne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można na szczęście nieco podnieść. Jak? W sieci dostępne są różne opisy działania maszyn, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Kontakt z firmą:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]