Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne skrócenie czasu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się palenia tytoniu, alkoholu oraz bardzo ciepłych potraw. Istotne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają obrzęk i dyskomfort.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia pacjentów – z tego powodu tak istotne okazuje się to, żeby wybrać właściwego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy istotne informacje.