Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Potrzebujesz więcej wiadomości o komunii w Krakowie? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, gdyż to zwykle pierwsza rzeczywiście duża impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, iż wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Stąd też rodzice pragną, aby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – szukaj natychmiast jak zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą krewnych we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Impreza dla zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w głośne eventy rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, wskutek czego zazwyczaj odbywają się w restauracjach albo domach weselnych. Jeżeli pragniemy wynająć najładniejszą salę, radzimy wyruszyć na poszukiwania lokalu, jak tylko będzie ogłoszony termin komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może stać się także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, w związku z tym zalecamy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunie. Istotne jest także to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – ciekawe zabawy dla dzieci, upominki, pamiątkowe fotografie

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także odbywający się później obiad dla zaproszonych. Zwyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię musi zatem wyróżniać się cudownymi, schludnymi wnętrzami. Dodatkowym atutem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, radzimy rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci interesującymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych typów upominków, np. zabawek z motywami militarnymi albo quada.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]