Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Kluczowe informacje na temat nieszczelnych okien plastikowych. Przekonaj się!

Na komfort domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]