Dowiedz się, kto oferuje odbiór starych mebli.
Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których z rozmaitych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. Z reguły przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze lub do piwnicy, by nie zajmowały miejsca w domu. Rzecz jednak w tym, że po kilku miesiącach także w tych schowkach robi się tak ciasno, że normalne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania gruntownego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble ze strychu, domu i piwnicy.
Zamów wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci
Odpady takie jak elementy ram okien, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, stare meble czy sprzęt AGD i RTV nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu lub przyczepy. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o znacznej objętości. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on też o legalną utylizację zebranych śmieci. Podmioty wynajmujące kontenery często oferują również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego mieszkania.
Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie surowca
Jeśli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów podług tworzywa, z którego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia kolejnych biurek, stołów i półek.
Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]