Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Na brabis.pl uzyskasz rzetelną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich szefowie często nie potrafią starannie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Atuty korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, iż następstwem potencjalnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo kwestii można koordynować z księgowym używając e-maila.

O jakich sprawach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty obsługi najczęściej oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy posiadają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie delegacji.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]