Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do magazynowania znacznych ilości gotowych mieszanek, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, że zbiornik nierdzewny jest także doskonałym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiornik nierdzewny jest często stosowany w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na takich zasobnikach nie zbiera się osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości mikroorganizmami lub dzikimi drożdżami.