Wyposażenie gabinetów medycznych – meble ze stali nierdzewnej

W gabinetach medycznych czy też salonach kosmetycznych, fabrykach produkujących artykuły spożywcze i w kuchniach nadzwyczaj ważne jest utrzymanie całkowitej higieny. To wymaga nie tylko zastosowania restrykcyjnych procedur i użycia preparatów dezynfekujących, ale też odpowiedniego sprzętu. Utensylia oraz meble użytkowane w takich miejscach nie powinny pochłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać natychmiastowe i gruntowne mycie oraz sterylizowanie. Zatem wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest czystość, idealnie sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Jakiego typu meble ze stali nierdzewnej użytkuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w fabrykach przetwórstwa spożywczego, gastronomii oraz piekarniach. W kuchniach stołówek bądź lokali gastronomicznych stosuje się między innymi blaty,regały do składowania produktów i stoły. Poza nimi warto wspomnieć o zmywakach i okapach, a także wszelkiego typu stojakach, które mogą być zastosowane do wyrastania chleba. Optymalne wykorzystanie lokalu zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można dzięki nim zaaranżować funkcjonalną kuchnię także na niewielkiej przestrzeni.

Branża medyczna również używa mebli ze stali nierdzewnej

Planując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę potrzeby gabinetów medycznych oraz kosmetycznych. Tu wyjątkowo istotne są stoły i regały pozwalające składować w sterylnym otoczeniu narzędzia oraz środki wykorzystywane w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania stawiane względem wyposażenia używanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na zachowanie jałowości otoczenia, są mocne i estetyczne.