Zabieg mikropigmentacji zarostu – jak to działa?

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących uzupełnianiu zarostu? Zajrzyj na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-brody/

Broda od zawsze była wyznacznikiem męskości, a jej stan dużo mówi o jej właścicielu. Hodowanie gęstego zarostu znowu jest popularne po licznych latach promowania gładkiej skóry twarzy jako standardu estetycznego u płci męskiej. To sprawia, że dla sporej grupy mężczyzn kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą stać się przyczyną poważnych kompleksów. Można spróbować je stłumić m.in. za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Niski poziom hormonów androgennych, dieta i niewłaściwa pielęgnacja a gęstość zarostu

Tak jak wszystkie części ciała również twarz może wyłysieć. Broda silnie przerzedzona albo z widocznymi plackowatymi miejscami bez owłosienia prezentuje się nieschludnie i może skutkować utratą pewności siebie. Zazwyczaj rzadka broda to jedynie pokłosie procesu osłabiania się włosów oraz spadku poziomu testosteronu, co jest normalnym efektem upływu lat. Jednakże zdarza się, iż obniżenie się poziomu hormonów androgennych następuje niespodziewanie także u młodszych mężczyzn, co kończy się między innymi utratą zarostu. Gwałtowna utrata włosów to też częstokroć następstwo ich agresywnej pielęgnacji – nieumiejętne zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na utrzymanie włosów w dobrej kondycji silny wpływ ma odżywianie, w związku z tym panowie powinni przejść na dietę obfitą m.in. w witaminy z grupy B, witaminę E oraz D, jak również magnez, cynk oraz wapń. Stres też przeszkadza w wyhodowaniu gęstego zarostu – włoski wypadają same, a często są spontanicznie wyrywane w nerwowym odruchu.

Uzupełnianie zarostu specjalnym pigmentem jako alternatywa dla transplantacji włosów

Prostym sposobem na ukrycie kłopotów z zapuszczeniem brody jest jej całkowite zgolenie. Lecz nie każdy mężczyzna czuje się przystojnie bez brody lub chce ją nosić, bowiem jest przekonany, że to poprawia rysy twarzy i przydaje im charakteru. Można postawić na przeszczep włosów, lecz taki zabieg to zazwyczaj koszt sięgający około paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu dzięki wprowadzeniu w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropki z barwnika imitują ledwie co wyrośnięte włoski, a wykrycie detali dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu brody. Mikropigmentacja brody tuszuje fragmenty skóry dotknięte łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga optycznie zagęścić rzadkie owłosienie, a także umożliwia poprawę linii zarostu. Trzeba jednak pamiętać, iż efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się na ogół 12 miesięcy.

Kontakt z firmą:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]