Zainwestuj w swoje kompetencje zawodowe – o coachingu kariery

Szukasz aktualnej oferty coachingu kariery? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/.

Profesjonalne doradztwo zawodowe umożliwia poznanie swoich mocnych stron oraz zagospodarowanie ukrytego potencjału. Czy warto rozwijać swoje umiejętności zawodowe? Jak pomaga coaching kariery?

Jak pomoże Ci profesjonalny coaching kariery?

Coaching kariery odbyty z profesjonalnym doradcą zawodowym służy nie tylko osobom, które zaledwie zaczęły swoją karierę, ale również doświadczonym pracownikom, którzy starają się obronną ręką przebrnąć przez reorganizację w przedsiębiorstwu, czują strach przed zmianami w sektorze zatrudnienia lub przygotować się do przejścia do nowej pracy. Profesjonalny doradca zawodowy wspiera na wielu płaszczyznach – uczy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by zwycięsko przejść proces rekrutacji, a także jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, niezbędne w pracy. Coach kariery zajmuje się także wsparciem w odpowiednim opracowaniu dokumentów, na przykład portfolio projektów, CV czy listu motywacyjnego, tak, by wzbudziły ciekawość u ewentualnych pracodawców, a przez to podniosły prawdopodobieństwo, iż kandydat będzie zaproszony na rozmowę. Równie istotna jest też pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych aspektów, który wysoko sobie cenią rekruterzy.

Coaching kariery – kto na nim skorzysta?

Zamierzasz zmienić specjalizację, lecz nie masz pewności, jaka praca przyniesie Ci dobre zarobki i równolegle radość? A może pragniesz kierować swoją karierą zawodową tak, by w końcu osiągnąć sukces na rynku pracy? Coaching kariery spowoduje, że zidentyfikujesz swoje silne i słabsze strony, zaczniesz wykorzystywać drzemiący w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Biegły doradca zawodowy wspomoże też kierowników wysokiego szczebla oraz innych wysoko kwalifikowanych pracowników, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa. Przed pierwszym spotkaniem ma miejsce wyznaczenie potrzeb doradczych – na tym etapie uzgadnia się cele uczestnika sesji, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z coachem kariery pozwoli dojść do przewidzianego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]