Filtry dokładne i absolutne – cechy i zastosowanie

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h13, koniecznie sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły oraz sierść zwierząt

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej lub domach doskonale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, dym tytoniowy czy włosy. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która cechuje się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna filtracja w wymagających warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co pozwala na sprawną pracę w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić wysokie normy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle spożywczym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Kontakt z firmą:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46