Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz aparat ultradźwiękowy.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, uśmierzania bólu oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko stu lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, ścięgien czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie świetnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]