Blizny rogówkowe można usunąć dzięki laserowej korekcie wzroku

Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/likwidacja-blizn-rogowkowych/, aby uzyskać informacje o likwidacji blizn rogówki.

Oko jest delikatną częścią ciała i łatwo może zostać uszkodzone. W następstwie różnych urazów mechanicznych i chorób na powierzchni rogówki pojawiają się blizny, które w bardziej lub mniej pogarszają jakość widzenia. Blizny rogówkowe można jednak zlikwidować, wykorzystując metody laserowej korekty wzroku.

Czego następstwem są blizny rogówkowe?

Rogówka to wypukła, zewnętrzna powłoka gałki ocznej, która je zabezpiecza, a zarazem kontroluje sposób, w jaki wiązki światła dostają się do głębszych warstw. Jest nietransparentna, nieunaczyniona oraz bardzo sprężysta i choć z reguły drobne jej otarcia goją się same, w szeregu przypadków powstają zbliznowacenia, m.in. w następstwie naszego niedbalstwa. Co może spowodować tworzenie się blizn na rogówce? Są one najczęściej skutkiem dostania się do oka ciała obcego, urazów mechanicznych jak oparzenia, skaleczenia czy zadrapania lub wielu chorób (np. półpaśca). Ale blizny na rogówce mogą wytworzyć się również w konsekwencji nieostrożnego nakładania soczewek korekcyjnych. Poza wyczuwalnym pogorszeniem się wzroku, o występowaniu blizn rogówkowych wskazuje kilka innych objawów, takich jak np. wrażenie drapania gałki ocznej, nieustanne łzawienie i zaczerwienienie oczu, toteż jeśli ich doświadczasz warto niezwłocznie zapisać się na konsultację z okulistą. W czasie wieloaspektowego badania określi on głębokość, umiejscowienie i rozmiar blizn, jak również poinformuje o opcjach ich leczenia.

Likwidacja blizn na rogówce – na czym polega metoda PTK?

Najczęściej wykorzystywaną w dzisiejszych czasach procedurą eliminowania blizn rogówkowych jest zabieg PTK, przeprowadzany w dużym odsetku klinik, specjalizujących się w korekcie wad wzroku. Metoda PTK pozwala na likwidację zarówno blizn w peryferyjnej, jak i centralnej części rogówki. PTK stosuje się także podczas leczenia innych wad tej części oka. Blizny niweluje się poprzez odparowanie za pomocą wiązki lasera wierzchniej powłoki tkanki rogówki. Ten dosłownie kilkuminutowy zabieg nie wymaga pełnego znieczulenia, wystarczające jest anestezja samej gałki ocznej, którą aplikuje się specjalnymi kroplami wprost na powierzchnię rogówki. Po zabiegu przez najbliższe kilka tygodni trzeba nie nadwyrężać oka, stosować się skrupulatnie do poleceń lekarza i systematycznie pojawiać się na kontroli zgodnie z harmonogramem.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]