Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Zainteresowany leczeniem starczowzroczności Kraków? Kliknij w to miejsce.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z często występujących procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej przejawem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co praktycznie uniemożliwia czytanie czasopism, rozwiązywanie krzyżówek, użycie telefonu komórkowego czy komputera oraz realizowanie wielu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej pełnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie okularów, aczkolwiek powoduje to sporo trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne są w większości wypadków drogie, zaś modele dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne. Lepszym wyjściem może być więc zlikwidowanie presbiopii podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń codzienne aktywności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uniknąć licznych problemów przy podejmowaniu się codziennych, najłatwiejszych aktywności. Ludzie mający to schorzenie (należy zaznaczyć, że często pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się zaraz po 40-tym roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także jazdą komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania etykiety towaru). Oprócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niewygodne. Nie należy także zapominać, iż wada ta się stale pogłębia, a każde następne 2 lata lata skutkują zwykle osłabieniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w toku jednego zabiegu

Oprócz korekty z użyciem szkieł korekcyjnych, możliwe jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę zakładania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są również sposobem na to, by w trakcie pojedynczego zabiegu kompletnie pozbyć się wady w obu oczach.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]