Jonizator powietrza dla domu i biura

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie świeżości wywołują jony ujemne powstające się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku wyładowania elektrycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła bądź wpływu intensywnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak kopiarki, telewizory czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by znowu odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy niebezpieczne wirusy i bakterie. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w placówkach oświaty, urzędach, biurach czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.