Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

Zajrzyj na https://bit.ly/3izO0SB, aby uzyskać informacje o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Praca w rozmaitych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy codzienny komfort – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie wciąż wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością niezwykle małe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, gdyż stanowią czwartą (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Korekcja laserowa wzroku czyli formowanie rogówki

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać imponujące rezultaty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. W tej chwili szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie pulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie dokładnego formowania, a równocześnie zmniejsza ryzyko naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia multum czynników. Istotne to w szczególności mała inwazyjność, efektywność, dokładność i małe ryzyko powikłań. Trzeba napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto zdać sobie sprawę z tego, że w pewnych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, ciążę i karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia czy choroby oczu jak np. zaćma.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]