Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie jednak, wykorzystując innowacyjne sprzęty i – w szczególności – efektywne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie będzie w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne zawsze, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, dzięki czemu lekarz jest w stanie dotrzeć do głęboko położonych partii zęba. Dobrze jednak wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się również innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Obok sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, ograniczając prawie całkowicie ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności umożliwiają specjalne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także odpowiednie narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie zabiegu i poprawienie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe a NFZ

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie we wszystkich przypadkach będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy udać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi klienci piszą w sieci.