Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Uzupełnij swoją wiedzę o leczeniu plamki żółtej.

Choroba AMD, inaczej starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która dotyka osób w starszym wieku i zdecydowanie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wytrawni okuliści oferują pomoc w leczeniu tej przypadłości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wygody życia.

Kto przede wszystkim cierpi na starcze zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej znamionujący się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to właśnie ona sprawia, że widzimy ostro. AMD jest przypadłością, która przejawia się poprzez zniekształcenie obrazu oraz utratę ostrości wzroku. Odróżniamy postać mokrą oraz suchą tej choroby. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej dotyka przeważnie osoby po 50. roku życia, a etiologia choroby nie została wciąż do końca rozpoznana. Przypuszcza się jednak, że powodem AMD może być niezdrowy tryb życia – przykładowo uzależnienie od papierosów, nadwaga bądź długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne oraz inne schorzenia współistniejące, np. hipertonia lub cukrzyca. Nowoczesna medycyna opracowała jednak narzędzia, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Zabieg 2RT – czy jest ryzykowny?

Specjalistyczny laser 2RT wpływa na zmienione komórki gałki ocznej jednocześnie nie naruszając receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest pozbawiony ryzyka, co powoduje, że może być wykonywany u różnych grup pacjentów narażonych na uszkodzenie albo całkowitą utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa przerywa trwające procesy zwyrodnieniowe i mobilizuje komórki do regeneracji. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – w trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Praca lasera trwa zaledwie parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]